Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Bir devletin komşusu olan devletlerle ilişkilerini yönlendiren konular neler olabilir?

Bir devletin komşusu olan devletlerle ilişkilerini yönlendiren konular neler olabilir?  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Bir devletin komşusu olan devletlerle ilişkilerini yönlendiren konular neler olabilir?

Soru: Bir devletin komşusu olan devletlerle ilişkilerini yönlendiren konular neler olabilir?

  • Cevap: Bir devletin komşusu olan devletlerle olan ilişkilerini çoğunlukla sosyoekonomik konular yönlendirir diye düşünüyorum. İki ülke arasındaki yollar ve iki ülke içinden geçen yollardaki ulaşım ve malzeme taşıma gibi konular iki devletin ilişkileri ve bir diğeri üzerindeki politikasında rol oynayabilir. Bundan daha önemli bir etken ise iki ülke arasındaki benzer ekonomik gelir kaynakları veya iki ülke sınırları içinde kalan hammadde kaynakları bir devletin komşusu ile ilişkilerini kritik şekilde etkileyebilir. Örneğin 1. Dünya Savaş’ının çıkmasında etkisi olan bir neden de Almanya ve Fransa sınırları arasında kalan kömür kaynağından hangi ülke daha fazla çıkar sağlayacak konusundaki anlaşmazlıklardır.

12. Sınıf Meb Yayınları T.C İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 204 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!