Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Bir devlet, terörle mücadelede hangi yöntemleri kullanırsa başarı elde eder?

Bir devlet, terörle mücadelede hangi yöntemleri kullanırsa başarı elde eder?  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Bir devlet, terörle mücadelede hangi yöntemleri kullanırsa başarı elde eder?

Soru: Bir devlet, terörle mücadelede hangi yöntemleri kullanırsa başarı elde eder?

  • Cevap: Bir devletin terörle mücadelesinde başarılı olabilmesi için sosyal, hukuki, askeri ve siyasi alanlarda önlemler alması, alınan önlemleri ise kararlılıkla sürdürmesi gerekmektedir. Askeri alanda alınan önlemler hem yurt içinde hem de yurt dışında yapılan harekatları kapsamaktadır. Bir ülkenin terörle mücadelede başarılı olabilmesi için terörle mücadele yasaları çıkarması, halkını terör tehdidine karşı bilinçlendirmesi ve terör örgütlerinin mali kaynaklarını kısıtlamaya çalışması gerekmektedir. Bir ülkenin terörle mücadelesinde başarı yakalayabilmesi için sadece güvenlik önlemleri alması yeterli olmaz. Bu kapsamda devletin terörle alakalı politikalar geliştirmesi, stratejiler oluşturmalı ve terörün kaynak noktasını hedef alarak hareket etmelidir. Eğer devlet halkını terör konusunda bilinçlendirmez ve terör eylemlerinin kaynaklarını bulamazsa terörizme karşı olan mücadelesinde başarılı olmaz.

12. Sınıf Meb Yayınları T.C İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 204 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!