Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Semih Ofset Sek Yayınları Sayfa 228

“12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 228 Semih Ofset Sek Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Semih Ofset Sek Yayınları Sayfa 228

Müslümanların dinî duygularını çıkarları için kullanan DAEŞ, ağırlıklı olarak Irak ve Suriye’de faaliyet gösteren bir terör örgütüdür. Bölgedeki petrol rezervleri sayesinde kendisine ekonomik kaynak sağlamaktadır. Bu örgüt 2004 yılında El-Kaide’ye bağlı olarak kurulmuştur. Bölgedeki istikrarsızlığı kullanarak Orta Doğu’yu bölmeyi ve yeniden sınırları çizmeyi isteyen güçler tarafından desteklenmiştir. Bölgedeki otorite boşluğundan yararlanarak ülkemizi de tehdit eden ve çeşitli eylemler gerçekleştiren bir örgüt hâlini almıştır. Örgüt, ABD öncülüğünde kurulan koalisyon güçlerinin mücadelesi ile yok olma sürecine girmiştir.

Tüm bu terör örgütlerine karşı devletimiz kararlılıkla mücadele etmekte, halkın desteğiyle terör örgütlerinin amaçlarına ulaşmasına engel olmaktadır. Ülkemiz terörle mücadelesini terörü kaynağında yok etmek üzerine kurmuştur. Bu doğrultuda kapsamlı stratejiler geliştirerek terörle mücadelesinde askerî, siyasi, hukuki ve toplumsal tedbirleri uyum içinde uygulamaktadır.
Bu doğrultuda ülke içinde ve yurt dışında terör örgütlerine askerî operasyonlar yapılmaktadır. Terörle mücadele için yasalar çıkarılmakta ve terör örgütlerinin mali kaynaklarıyla da etkin şekilde mücadele edilmektedir. Terör örgütlerine karşı halkın aydınlatılmasına da büyük önem verilmektedir. Halkımız da 15 Temmuz’da olduğu gibi ülkesinin bağımsızlığı ve birliği söz konusu olduğunda birlik ve beraberlik ruhuyla hareket ederek her türlü terör örgütüne karşı mücadele etme kararlılığını göstermektedir (Görsel 8.5).

Terör hareketlerine karşı millet olarak üzerimize düşen görevler nelerdir? Tartışınız.

  • Cevap: Terör hareketlerine karşı millet olarak bilinçlenmek, devletin terörle mücadelesine destek olmak, birlik ve beraberlik ruhu içerisinde hareket ederek ayrıştırıcı ve bölücü söylemlerden uzak durmak ve halk olarak eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerine katılmak, üzerimize düşen başlıca görevlerdendir.

12. Sınıf Semih Ofset Sek Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 228 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!