Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Semih Ofset Sek Yayınları Sayfa 148

“12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 148 Semih Ofset Sek Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Semih Ofset Sek Yayınları Sayfa 148

4. Türkiye-Sovyetler Birliği İlişkileri

Türkiye ile Sovyetler Birliği (SSCB) arasında Millî Mücadele Dönemi’nde iyi ilişkiler kurulmuştu. Lozan Konferansı sırasında da Türk tarafına destek veren Sovyetler Birliği, Boğazlar konusunda Türkiye’nin görüşlerini destekledi. Türkiye ile SSCB arasında 17 Aralık 1925’te Türk-Sovyet Tarafsızlık ve Saldırmazlık Antlaşması imzalanarak ikili ilişkiler geliştirildi. 1929’da ve 1935’te Türkiye ile SSCB arasındaki Dostluk ve Tarafsızlık Antlaşması uzatıldı. iki devlet arasındaki iyi ilişkiler 1936’da Montrö Boğazlar Sözleşmesi’nin imzalanmasına kadar devam etti.

Etkinlik

Aşağıda Atatürk Dönemi’nde sorun yaşadığımız bazı devletler verilmiştir. Tablodaki bölümleri sorular doğrultusunda doldurunuz.

  • Cevap:

12. Sınıf Semih Ofset Sek Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 148 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!