Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 109

“12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 109 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 109

3.2. SİYASİ ALANDAKİ GELİŞMELER BAŞLANGIÇ SORUSU

BAŞLANGIÇ SORUSU

Siyasi alandaki inkılapların zamana yayılarak yapılmasının sebepleri neler olabilir?

  • Cevap: Siyasi alandaki inkılapların zamana yayılmasının sebepleri arasında mevcut koşulların karmaşıklığı, toplumun hazırlıklı olmaması, uluslararası baskılar ve kaynak eksikliği gibi faktörler bulunabilir.

TARİHSEL DÜŞÜNME

İtilaf Devletleri’nin Lozan Konferansı’na iki hükümeti de davet etmesi ile saltanatın kaldırılması arasındaki ilişkiyi yorumlayınız.

  • Cevap: İtilaf Devletleri’nin Lozan Konferansı’na her iki hükümeti de davet etmesi, Osmanlı Devleti’nin temsilcilerinin saltanatı ve Osmanlı İmparatorluğu’nu temsil etmekte sınırlı olduklarını göstermiştir. Bu, Türk Kurtuluş Savaşı ve Millî Mücadele’nin Osmanlı İmparatorluğu’nun devamı olmadığını vurgularken, Türk ulusal hareketinin ayrı bir devlet olarak tanınmasını sağlamıştır.

12. Sınıf Meb Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 109 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!