Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 108

“12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 108 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 108

YAZIYORUM

Bilgi haritasındaki kavramları kullanarak yeni Türk devletinin ideallerini anlatan kısa bir metin yazınız. Metninizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Yeni Türk devleti, bağımsızlık, ulusal egemenlik, laiklik, eşitlik, bilimsel ilerleme ve çağdaşlık gibi idealleri benimsemektedir. Amacı, toplumsal ve kültürel dönüşümle birlikte uluslararası arenada saygın bir konuma yükselmektir. Yeni Türk devleti, Atatürk ilke ve devrimleriyle şekillenmiş, halk egemenliğine dayanan, çağdaş eğitim ve bilim ile toplumsal kalkınmayı hedefleyen bir ideal üzerine kurulmuştur. Aynı zamanda ulusal birlik ve beraberliği destekler, dış politikada barışçı bir tutum benimser.

12. Sınıf Meb Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 108 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!