Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Yunanistan ve Türkiye NATO’ya üye iki devlet olmalarına rağmen Yunanistan’ın Ege Adalarını silahlandırmak istemesinin nedenini yorumlayınız.

Yunanistan ve Türkiye NATO’ya üye iki devlet olmalarına rağmen Yunanistan’ın Ege Adalarını silahlandırmak istemesinin nedenini yorumlayınız.  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Yunanistan ve Türkiye NATO’ya üye iki devlet olmalarına rağmen Yunanistan’ın Ege Adalarını silahlandırmak istemesinin nedenini yorumlayınız.

Soru: Yunanistan ve Türkiye NATO’ya üye iki devlet olmalarına rağmen Yunanistan’ın Ege Adalarını silahlandırmak istemesinin nedenini yorumlayınız.

  • Cevap: Yunanistan ve Türkiye NATO’ya üye iki devlet olmalarına rağmen Yunanistan’ın Ege Adalarını silahlandırmasının nedeni hem topraklarının güvenliğini hem de Türkiye’ye gövde gösterisi yapıp adalardaki hakimiyetini göstermektir. Tarih boyunca birbirine sınırı olan iki farklı ülkenin sınırlarına asker çektikleri birçok kez gözlemlenmiştir. Bunun ilk nedeni karşı tarafın olası bir saldırı yapması durumunda kendi topraklarının güvenliğini sağlamaktır. İkincil hedef ise karşı tarafa kendilerinin de güçlü olduğunu ve bahsi geçen alan üzerinde sözlerinin geçtiğini sergilemektir. Bu gibi durumlara günümüzde dahi rastlanmaktadır. Yunanistan’ın savaş gemileri adaların etrafında dolaşmaya devam etmektedir.

12. Sınıf Meb Yayınları T.C İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 208 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!