Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Türkiye’nin komşularıyla kurduğu iyi ilişkilerin, sorunların çözümüne katkısı neler olmuştur?

Türkiye’nin komşularıyla kurduğu iyi ilişkilerin, sorunların çözümüne katkısı neler olmuştur?  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Türkiye’nin komşularıyla kurduğu iyi ilişkilerin, sorunların çözümüne katkısı neler olmuştur?

Soru: Türkiye’nin komşularıyla kurduğu iyi ilişkilerin, sorunların çözümüne katkısı neler olmuştur?

  • Cevap: Türkiye, kara sınırı olan ülkelerde iyi ilişkiler kurmak için bir dış politika belirlemektedir. Bu politikaların başında devletin çıkarları ve ihtiyaçları gelmektedir. Bu bakımdan birçok komşu ülke bir araya gelerek karşılıklı anlaşmalar yaparlar. Çıkarların uyuşması durumunda da sorunların çözülmesini sağlarlar. Türkiye’nin komşularıyla kurduğu iyi ilişkilerin, sorunların çözümünde etkisi bulunmaktadır. Sorunların çözümü için çıkarların örtüşmesi gerekir. Ekonomik, siyasi, sosyal ve kültürel anlaşmalar yapılarak en çok beşeri faaliyetler noktasında sorunlar aşılmaktadır. Çözümlerin sağlanması iç politikada da toplumsal refahın sağlanması için gereklidir. Enerji ithalatının yapılması enerji ihtiyacının karşılanması için gereklidir.

12. Sınıf Meb Yayınları T.C İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 147 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!