Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Türkiye ile SSCB arasında Millî Mücadele Dönemi’nde kurulan iyi ilişkiler hangi gelişmelerin etkisiyle olumsuz bir niteliğe bürünmüştür?

Türkiye ile SSCB arasında Millî Mücadele Dönemi’nde kurulan iyi ilişkiler hangi gelişmelerin etkisiyle olumsuz bir niteliğe bürünmüştür?  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Türkiye ile SSCB arasında Millî Mücadele Dönemi’nde kurulan iyi ilişkiler hangi gelişmelerin etkisiyle olumsuz bir niteliğe bürünmüştür?

Soru: Türkiye ile SSCB arasında Millî Mücadele Dönemi’nde kurulan iyi ilişkiler hangi gelişmelerin etkisiyle olumsuz bir niteliğe bürünmüştür?

  • Cevap: 1930’lardan itibaren Türkiye SSCB ilişkilerinde bir gerileme yaşandı. Çünkü Türkiye, Batılı devletlerle Lozan’dan kalan sorunlarını büyük ölçüde çözmüştü ve bu devletlerle olan ilişkileri de normalleşmeye başlamıştı. Özellikle 1936’dan itibaren Türk-İngiliz yakınlaşmasının başlaması, sonraki dönemde Türk-Sovyet ilişkilerinin zayıflamasına yol açtı.

12. Sınıf Meb Yayınları T.C İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 146 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!