Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Telefonun haberleşme ve kültürel ilişkiler alanındaki rolünü tartışınız.

Telefonun haberleşme ve kültürel ilişkiler alanındaki rolünü tartışınız.  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Telefonun haberleşme ve kültürel ilişkiler alanındaki rolünü tartışınız.

Soru: Telefonun haberleşme ve kültürel ilişkiler alanındaki rolünü tartışınız.

  • Cevap: Telefon ilk başlarda sadece elit kesimin kullanabildiği ve telgraf gibi zamanın diğer haberleşme araçlarından daha pahalı olan bir haberleşme aracı olarak ortaya çıkmıştır. Bu buluşun en önemli özelliği kişinin her zaman yanında taşıyabileceği bir alet olması ve her yerden erişilebilir olmasıdır. Bu sayede insanların haberleşmelerini hem kolaylaştırmış hem de hızlandırmıştır. Telefon aynı zamanda farklı ülkeleri ve bu vesileyle kültürleri birbirine yakınlaştırmıştır. Sınırlar ve fiziksel faktörler neticesinde birbirinden ayrık kalmış toplumlar telefonun sayesinde daha sıkı bağ kurmaya başlamış ve başka ülkelerin iç işleri hakkında daha çok bilgiye sahip olmuşlardır. Bu sayede toplumların kendi içlerinde yaşadıkları olaylar diğer coğrafyalara daha hızlı yayılmış ve daha iç içe bir dünya düzeni ortaya çıkmıştır.

12. Sınıf Meb Yayınları T.C İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 220 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!