Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Amerika Birleşik Devletlerinin Kıbrıs sorununa arabuluculuk yapmasındaki amacı nedir?

Amerika Birleşik Devletlerinin Kıbrıs sorununa arabuluculuk yapmasındaki amacı nedir?  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Amerika Birleşik Devletlerinin Kıbrıs sorununa arabuluculuk yapmasındaki amacı nedir?

Soru: Amerika Birleşik Devletlerinin Kıbrıs sorununa arabuluculuk yapmasındaki amacı nedir?

  • Cevap: Amerika Birleşik Devletleri, Kıbrıs sorununda ağırlıklı olarak Rum Kesimi’nin tarafını tutmuştur. Bu durumun sonucunda Kıbrıs’taki Türkler ve Türkiye’deki insanlar Anti-Amerikan davranışlarda bulunmuşlardır. Bu davranışlar karşısında Amerika Birleşik Devletleri tutumunda biraz değişikliğe gitmiştir ve biraz daha arabulucu bir yaklaşım sergilemiştir. Yani bu olayda aslında Amerika Birleşik Devletleri’nin asıl amacı düşman edinmemeye çalışmaktır. Amerika Birleşik Devletleri’nin Türkiye’yi düşman olarak istememesinin nedeni Türkiye’nin Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği ile yakınlaşma ihtimalidir. Bu yüzden Türkiye ile aralarındaki ilişkilerinin bozulmasını istememiştir

12. Sınıf Meb Yayınları T.C İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 222 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!