Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Tekâlif-i Millîye emirlerini incelediğinizde halkın sorumluluk üstlenmesinin bir savaşın kazanılmasındaki önemini tartışınız.

Tekâlif-i Millîye emirlerini incelediğinizde halkın sorumluluk üstlenmesinin bir savaşın kazanılmasındaki önemini tartışınız.  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Tekâlif-i Millîye emirlerini incelediğinizde halkın sorumluluk üstlenmesinin bir savaşın kazanılmasındaki önemini tartışınız.

Soru: Tekâlif-i Millîye emirlerini incelediğinizde halkın sorumluluk üstlenmesinin bir savaşın kazanılmasındaki önemini tartışınız.

  • Cevap: Tekalifi Milliye emirleri savaş dönemi şartlarının zor olmasından dolayı halkın desteğinin alınması, her askere bakması gereken ailelerin bulunması, erzak ve nakliye yardımı yapılması gibi durumlar söz konusu olmuştur. Tekalifi Milliye demek, milletin üstlendiği görevler anlamına gelmektedir.Tekalifi Milliye Emirleri incelendiğinde halkın sorumluluk üstlenmesinin bir savaşın kazanılmasındaki önemi anlaşılmıştır. Milletin devlete maddi ve manevi olarak destek olması savaşların zaferle sonuçlanması anlamına gelmektedir. Zaferle sonuçlanan savaşların devletlerin ve milletlerin moralinin düzelmesi için çok yararlı olmaktadır. Bağımsızlık ve özgürlük değerleri daha iyi anlaşılmaktadır. Tekalifi milliye de bunu gerçekleştirmiştir.

12. Sınıf Meb Yayınları T.C İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 85 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!