Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Millî Mücadele’nin olağanüstü koşullarında Maarif Kongre- si’nin toplanması nasıl açıklanabilir?

Millî Mücadele’nin olağanüstü koşullarında Maarif Kongre- si’nin toplanması nasıl açıklanabilir?  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Millî Mücadele’nin olağanüstü koşullarında Maarif Kongre- si’nin toplanması nasıl açıklanabilir?

Soru: Millî Mücadele’nin olağanüstü koşullarında Maarif Kongre- si’nin toplanması nasıl açıklanabilir?

  • Cevap: Milli Mücadele dönemi savaş dönemi şartları olarak bilinmektedir. Anadolu topraklarının içinde bulunduğu en zor dönemlerden biri olmuştur. Dört bir yandan saldıran düşman ordularına karşı halk ve düzenli ordular karşı koyma sorumluluğunu göstermiştir. Bütün bu olağanüstü şartlar altında sosyal ihtiyaçların giderilmeye çalışılması da söz konusu olmuştur. Bunun için mücadele döneminde Maarif Kongresi toplanarak eğitim ve öğretimle ilgili kararlar alınması, eğitimin devam etme zorunluluğunun bulunması gibi durumlar masaya yatırılmıştır. Savaş şartlarında bile eğitim ve öğretimin devam etmesi hem moral hem de sosyal olarak toplumsal bir ihtiyaç olarak gerçekleştirilmelidir.

12. Sınıf Meb Yayınları T.C İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 84 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!