Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

8. Sınıf İnkılap Tarihi Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 53

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 53 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 53

I. Dünya Savaşı’ndan sonra sivil kayıpların önlenmesi ve uluslararası barışın sağlanması amacıyla hangi teşkilatlar kurulmuştur? Söyleyiniz.

  • Cevap: Cemiyet-i Akvam yani Milletler Cemiyeti kurulmuştur. Cemiyet-i Akvam olarak da anılan Milletler Cemiyeti, II. Dünya Savaşı sonrası faaliyetlerini sürdürememiş ve dağılmıştır. Ardından Birleşmiş Milletler kurulmuştur. Ayrıca devletler arasında antlaşmalar, paktlar imzalandı. Örneğin; Çekoslavakya, Romanya ve Yugoslavya arasında küçük antant kuruldu. Fransa ile Almanya 1925’de Locarno antlaşmasını imzaladı. Anlaşmazlıklara çözüm bulmak için Fransa ile Abd 1928’de Kellog Paktı’nı kurdu. (bu pakta Türkiye 1929’da katıldı.) Balkan Antantı, Sadabat Paktı ve Montrö Sözleşmesi yapıldı.

8. Sınıf Meb Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 53 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!