Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 98

“12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 98 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 98

Tablo A’daki ifadelerle Tablo B’deki kelime veya kelime gruplarını eşleştirerek doğru harfi Tablo A’daki boşluklara yazınız.

  • Cevap:

Aşağıdaki 2-8. soruları cevaplayınız.

2. Millî Mücadele yıllarında hangi amaçlarla genelgeler hazırlanmış ve kongreler toplanmıştır?

  • Cevap: Genelgeler ve kongreler, Millî Mücadele yıllarında bağımsızlık, ulusal egemenlik, düşman işgaline karşı direniş, halkın birleşmesi ve millî amaçlar konusunda bilincin oluşturulması ve koordinasyonun sağlanması amacıyla hazırlanmıştır.

3. Doğu Cephesi’nin Millî Mücadele’ye siyasi ve askerî katkıları neler olmuştur? Belirtiniz.

  • Cevap: Doğu Cephesi, Millî Mücadele’ye siyasi ve askerî katkı sağlayarak, Mustafa Kemal’in liderliğindeki Türk kuvvetlerinin Anadolu’da bağımsızlık mücadelesini desteklemiştir. Doğu Cephesi, düşman kuvvetlerinin Batı’da yoğunlaşmasına karşı cephede savaşarak Türk ordusunun Batı Cephesi’nde ilerlemesine katkı sağlamıştır.

4. Güney Cephesi’ni diğer cephelerden farklı kılan özellikler nelerdir? Açıklayınız.

  • Cevap: Güney Cephesi, diğer cephelerden farklı kılan özelliklerden biri, burada Fransız işgal güçlerine karşı mücadele edilmiş olmasıdır. Ayrıca bu cephe, Osmanlı İmparatorluğu’nun sınırlarının yeniden çizilmesi sürecinde sınırları belirleme ve koruma amacı taşımıştır.

5. Misak-ı Millî’nin belirlenmesinde hangi unsurlar etkili olmuştur? Açıklayınız.

  • Cevap: Misak-ı Millî’nin belirlenmesinde etkili olan unsurlar arasında ulusal bağımsızlık arzusu, etnik ve dini faktörler, tarihsel sınırlar, Lozan Barış Konferansı’na hazırlık olarak ortaya konan Türk hükümetinin belirlediği temel hedefler ve Millî Mücadele sırasında kazanılan topraklar yer almıştır. Bu unsurlar, Türkiye’nin sınırlarının nasıl çizilmesi gerektiğine dair temel belirleyiciler olmuştur.

12. Sınıf Meb Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 98 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!