Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 70

“12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 70 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 70

HARİTA OKUMA 1

Misak-ı Millî sınırlarım gösteren haritaya göre bugün Türkiye sınırları içinde yer almayan hangi şehirleri ziyaret ettiğinizde Misak-ı Millî sınırları içinde bulunduğunuz söylenebilir?

  • Cevap: Misak-ı Millî sınırları içinde bulunan şehirler arasında Mardin, Şanlıurfa, Gaziantep gibi şehirler yer alır. Bu şehirlerin bazı bölgeleri sınırlar içindeyken, diğer bazı bölgeleri ise günümüz Türkiye’sinin dışında kalmıştır.

TARİHSEL DÜŞÜNME

Misak-ı Millî Kararları alınırken nelere dikkat edilmiştir?

  • Cevap: Misak-ı Millî Kararları alınırken ulusal sınırların ve bağımsızlığın korunmasına özel önem verilmiştir. Ayrıca milletin egemenliği ve vatan topraklarının bütünlüğü temel prensipler olarak kabul edilmiştir. Bu kararlar Türk milletinin bağımsızlığını ve toprak bütünlüğünü koruma amacını taşımaktadır.

12. Sınıf Meb Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 70 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!