Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 272

“12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 272 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 272

Tablo A’daki ifadelerle Tablo B’deki kelime veya kelime gruplarını eşleştirerek doğru harfi Tablo A’daki boşluklara yazınız.

  • Cevap:

Aşağıdaki 2-5. soruları cevaplayınız.

2. 1994, 2001 ve 2008 Ekonomik Krizlerinin toplum üzerindeki etkileri neler olmuştur?

  • Cevap: 1994, 2001 ve 2008 Ekonomik Krizlerinin toplum üzerindeki etkileri arasında artan işsizlik, gelir düşüşleri, yoksulluk oranlarının artması, ekonomik belirsizlik ve toplumsal huzursuzluk yer almıştır.

3. 28 Şubat Müdahalesi, 27 Nisan E-Muhtırası ve 15 Temmuz Darbe Kalkışması’nın Türk demokrasisi üzerindeki etkileri nelerdir?

  • Cevap: 28 Şubat Müdahalesi, 27 Nisan E-Muhtırası ve 15 Temmuz Darbe Kalkışması Türk demokrasisi üzerinde olumsuz etkiler yaratmış, demokratik süreçleri kesintiye uğratmış ve insan haklarını ihlal etmiştir.

4. SSCB’nin dağılması sonrası Türkiye tarafından kurulan, Türk cumhuriyetlerine yönelik kuruluşların ortak özellikleri nelerdir?

  • Cevap: SSCB’nin dağılması sonrası Türkiye tarafından kurulan Türk cumhuriyetlerine yönelik kuruluşların ortak özellikleri, dil, kültür ve tarih bağlarına dayalı işbirliği ve bağımsızlık sonrası uluslararası arenada daha fazla tanınma arzusudur.

5. 21. yüzyılın başında Suriye ve Irak’ta yaşanan siyasi gelişmelerin Türkiye üzerindeki etkileri neler olmuştur?

  • Cevap: 21. yüzyılın başında Suriye ve Irak’ta yaşanan siyasi gelişmeler, Türkiye üzerinde mülteci akışı, terör tehdidi, sınır güvenliği sorunları ve dış politika değişiklikleri gibi etkiler yaratmıştır.

12. Sınıf Meb Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 272 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!