Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 258

“12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 258 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 258

KANIT SORGULAMA 1

Kanıt’tan hareketle soruyu cevaplayınız.

Dört Partinin Mutabakatıyla TBMM Ortak Bildirisi

Bizler, Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Halkların Demokratik Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi Grupları olarak Aziz milletimizin kendisine, millî iradeye, devletimize, özellikle de millet iradesinin temsilcisi olan milletvekilleri ve gazi meclise yönelik 15 Temmuz gecesi başlatılan ve 16 Temmuz sabahı etkisiz hâle getirilen darbe girişimini ve Meclise yönelik saldırıları şiddetle kınıyoruz. Milletimiz, bütün dünyaya örnek olacak şekilde darbenin karşısında durmuş ve kanlı darbe girişimini engellemiştir. Türkiye Cumhuriyetini ve kurumlarını canı pahasına koruyan bu aziz millet her türlü övgü ve takdiri ziyadesiyle hak etmektedir. Bu uğurda canlarını veren şehitlerimize milletçe minnettarız ve o kahramanlarımızı da asla unutmayacağız.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, bu aziz ve kahraman milletin temsilcisi olarak, milletimizin verdiği yetkiyle, bombaların ve kurşunların altında görevini ifa etmiş, bir kez daha milletimize layık bir Meclis olduğunu göstermiştir. (…) Dört parti olarak farklı görüşlerimiz olsa da hepimiz, tüm milletvekillerimizle, tüm teşkilatlarımızla millî iradenin yanındayız, millî iradeye hep birlikte sahip çıkıyoruz ve ebediyen sahip çıkacağız. Milletimiz müsterih olsun. Millet Meclisi ve milletvekilleri milletin emanetini yere düşürmemiştir ve düşürmeyecektir.

SORU

Darbe girişimi üzerine yayımlanan yukarıdaki bildiriyi ülkenin birlik ve beraberliği bağlamında yorumlayınız.

  • Cevap: Yukarıdaki bildiri, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türkiye’deki dört büyük siyasi partinin, farklı görüşlere sahip olmalarına rağmen, ülkenin birlik ve beraberliği için bir araya geldiğini ve darbe girişimini şiddetle kınadıklarını göstermektedir. Bu bildiri, milletin iradesine ve demokratik kurumlara sahip çıkılması gerektiğini vurgulayarak, Türk milletinin birlik içinde darbeye karşı durduğunu ve millî iradeyi koruma kararlılığını yansıtmaktadır.

12. Sınıf Meb Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 258 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!