Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 244

“12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 244 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 244

KANIT SORGULAMA 4

Kanıtlardan yararlanarak aile ve toplum ilişkisine yönelik bir metin yazınız.

Aile; eğitim, bilim, sanat, din, devlet, siyaset, ekonomi, hukuk vb. diğer bütün toplumsal kurumlar gibi hem toplum hem de birey için önemlidir. Üstelik ailenin bireyin temel beşeri ihtiyaçlarını birinci elden karşılayan tek kurum olması nedeniyle diğer kurumlara göre artı bir önemi vardır. Aileyi kurum yapan da bu özelliğidir. Sosyalleşme süreci, bir kurum olarak ailenin önemini daha da arttırmaktadır.

  • Cevap: Aile, toplumun temel birimi olarak bireyin sosyal ve duygusal ihtiyaçlarını karşılar ve sosyalleşme sürecinin başlangıcını oluşturur. Aile, toplum içindeki diğer kurumlarla birlikte bireyin sağlıklı gelişimini destekler.

12. Sınıf Meb Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 244 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!