Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 168

“12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 168 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 168

Tablo A’daki ifadelerle Tablo B’deki kelime veya kelime gruplarını eşleştirerek doğru harfi Tablo A’daki boşluklara yazınız.

  • Cevap:

Aşağıdaki 2-6. soruları cevaplayınız.

2. Cumhuriyet’in ilk yıllarında çok partili hayata geçiş denemelerinin siyasi etkileri nelerdir?

  • Cevap: Cumhuriyet’in ilk yıllarındaki çok partili hayata geçiş denemeleri, siyasi kutuplaşmayı ve partizanlığı beraberinde getirmiş, fakat daha sonra tek parti sistemi tekrar tesis edilmiştir.

3. Lozan Barış Antlaşması sonrası Türk dış politikasındaki temel sorunlar nelerdir?

  • Cevap: Lozan Barış Antlaşması sonrası Türk dış politikasındaki temel sorunlar arasında yeni sınırların ve bağımsızlığın korunması, Batı ile ilişkilerin düzenlenmesi ve Boğazlar’ın statüsü yer almaktadır.

4. II. Dünya Savaşı öncesi Türk dış politikasında hangi gelişmeler yaşanmıştır? Açıklayınız.

  • Cevap: II. Dünya Savaşı öncesi Türk dış politikasında, Montreux Boğazlar Sözleşmesi ile Boğazlar’ın kontrolünün Türkiye’ye geçmesi ve Sadabat Paktı ile bölgesel bir güvenlik anlaşması oluşturulması gibi önemli gelişmeler yaşanmıştır.

5. 1929 Ekonomik Bunalımı’nın siyasi ve ekonomik etkileri nelerdir? Açıklayınız.

  • Cevap: 1929 Ekonomik Bunalımı, dünya genelinde işsizliği ve yoksulluğu arttırmış, ayrıca totaliter ve otoriter rejimlerin yükselmesine zemin hazırlamıştır.

6. İki savaş arasındaki dönemde dünya barışının tesisi için atılan siyasi adımlar nelerdir?

  • Cevap: İki savaş arasındaki dönemde, Milletler Cemiyeti’nin kurulması ve Locarno ve Kellogg-Briand Paktları gibi uluslararası anlaşmalar, dünya barışının tesisi için atılan önemli siyasi adımlardır.

12. Sınıf Meb Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 168 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!