Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 138

“12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 138 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 138

YAZIYORUM

Tabloda 1924, 1961, 1982 Anayasalarında yer alan devlet ve millet anlayışına ilişkin bazı maddeler verilmiştir. Bu maddelerden yararlanarak Türkiye Cumhuriyeti’nin devlet ve millet anlayışını anlatan kısa bir metin yazınız. Metninizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: 1924 Anayasası’nda devlet, milletin bağımsızlığını ve toprak bütünlüğünü koruyan bir yapı olarak tanımlanırken, 1961 Anayasası sosyal devlet ilkesini getirir. 1982 Anayasası ise, devleti ve milleti, birey hak ve özgürlüklerini koruyan, milli birlik ve bütünlüğü sağlama amacı güden bir yapı olarak tanımlar. Her anayasa, Türkiye’nin devlet ve millet anlayışındaki evrimi gösterir.

12. Sınıf Meb Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 138 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!