Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Zamanı hangi cümlelerle tanımlayabilirsiniz?

Zamanı hangi cümlelerle tanımlayabilirsiniz? Cevapları Tuna Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Zamanı hangi cümlelerle tanımlayabilirsiniz?

Soru : Zamanı hangi cümlelerle tanımlayabilirsiniz?

  • Cevap: Ne olduğunu en iyi bildiğimiz ama bizden açıklamamız istendiğinde bir türlü doğru cümlelerle tanımlayamadığımız bir kavramdır. Hemen her gün hayatımıza yön verse de onu somut şekilde anlatmaya çalışırken zorlandığımız bence hayatımızın doğduktan şimdiye kadar ki tüm anlarını oluşturan anlar bütünüdür.Aşağıdaki metni okuyup soruyu cevaplayınız.
    “Zaman; ezelî ve ebedî, öncesiz ve sonrasız bir akış olup hep ilerleyen bir şeydir. Başı ve sonu olmayan bir ırmak gibi evren ve maddeden bağımsız olarak yatağında akmaktadır.
    Başka varlıklar ister olsun ister olmasın, ay ve gün ister dönsün ister dönmesin, ister uyanık isterse uykuda olalım, zaman durmadan yoluna devam eder, dakika ve anları arkada bırakır. Olay ve maddeler ister olsun isterse olmasın, zaman yine zamandır ve ebediyete kadar akışını sürdürür

9. Sınıf Tarih Tuna Matbaacılık Ders Kitabı Sayfa 20 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!