Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Türkiye’nin Türk coğrafyası üzerinde iş birliği ve yardımlaşmayı organize etmek maksadıyla 1990’lardan sonra kurduğu teşkilatlar hangileridir?

Türkiye’nin Türk coğrafyası üzerinde iş birliği ve yardımlaşmayı organize etmek maksadıyla 1990’lardan sonra kurduğu teşkilatlar hangileridir? Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Türkiye’nin Türk coğrafyası üzerinde iş birliği ve yardımlaşmayı organize etmek maksadıyla 1990’lardan sonra kurduğu teşkilatlar hangileridir?

Soru: Türkiye’nin Türk coğrafyası üzerinde iş birliği ve yardımlaşmayı organize etmek maksadıyla 1990’lardan sonra kurduğu teşkilatlar hangileridir?

  • Cevap: Tarih boyunca var olan devletler arasındaki yarış asla varlığını yitirmemiştir. Meydana gelen gelişmelerle birlikte bu sorunlar artmış ve çıkış nedenlerinde farklılaşmalar olmuştur. 21. yüzyılda devletler arasındaki problemler genellikle bilimsel bir yarıştan ibaret olsa da arka planlarına bakıldığında toprak ve devamında en güçlüsü olmak uğruna yapılan sömürge faaliyetleri günümüze dek gelmiştir. Günümüzde ise savaş gibi yöntemler yerine bu sorunların varlığı, diplomasi yoluyla paylaşılmaktadır. Buna verilebilecek en güzel örneklerden biri ise sınır komşusu durumunda olan Türkiye ve Yunanistan’ın aslında geçmişten günümüze taşınan sorunların katkısıyla pek iyi ilişkilere sahip olmadığı olabilir.

12. Sınıf Meb Yayınları T.C İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 254 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!