Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Millî Mücadele yanlılarının, Sivas Kongresi’nin toplanmasına engel olmak için yapılanlara karşı aldığı önlemler nelerdir?

Millî Mücadele yanlılarının, Sivas Kongresi’nin toplanmasına engel olmak için yapılanlara karşı aldığı önlemler nelerdir?  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Millî Mücadele yanlılarının, Sivas Kongresi’nin toplanmasına engel olmak için yapılanlara karşı aldığı önlemler nelerdir?

Soru: Millî Mücadele yanlılarının, Sivas Kongresi’nin toplanmasına engel olmak için yapılanlara karşı aldığı önlemler nelerdir?

  • Cevap: Damat Ferit Paşa, Elazığ Valisi Ali Galip Bey aracılığıyla Sivas Kongresi’ni dağıtmayı denemiş, yayınladığı bildiri ile halkı Mustafa Kemal Paşa’ya karşı isyana kışkırtmış ve Mustafa Kemal ve arkadaşlarını “İttihatçı ve Bolşevik” olmakla suçlamıştı.

12. Sınıf Meb Yayınları T.C İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 96 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!