Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

İşgalci İsrail güçlerine karşı Filistin halkının taş ve sopalarla direnişte bulunması Filistin bağımsızlık mücadelesine neler katmıştır?

İşgalci İsrail güçlerine karşı Filistin halkının taş ve sopalarla direnişte bulunması Filistin bağımsızlık mücadelesine neler katmıştır?  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

İşgalci İsrail güçlerine karşı Filistin halkının taş ve sopalarla direnişte bulunması Filistin bağımsızlık mücadelesine neler katmıştır?

Soru: İşgalci İsrail güçlerine karşı Filistin halkının taş ve sopalarla direnişte bulunması Filistin bağımsızlık mücadelesine neler katmıştır?

  • Cevap: 1967 yılının Haziran ayında gerçekleşen 6 Gün Savaşları sonucunda işgal altında kalan Filistin halkı, işgalci İsrail kuvvetlerine taşlar ve sopalarla direniş göstermesi, Filistin’in bağımsızlık mücadelesini olumlu yönde etkilemiştir. İşgalci İsrail kuvvetlerine karşı teçhizat olarak yetersiz kalan Filistin halkı, ellerinde bulunan her şey ile direnişe geçmişlerdi. Bunu gören ve direnişe katılmayan Filistin halkı, insanlarının vatanlarını korumak için her şeyi feda edebileceğini gördü ve direnişe başta direnişte olmayan diğer Filistin halkı da katıldı. Halkın katıldığı bu direniş, Filistin’in bağımsızlık mücadelesine olumlu yönde etkiledi.

12. Sınıf Meb Yayınları T.C İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 245 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!