Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Haçlı Seferleri’ne karşı İslam dünyasının savunulmasında Türkiye Selçuklularının ön planda yer almasının nedenleri nelerdir?

Haçlı Seferleri’ne karşı İslam dünyasının savunulmasında Türkiye Selçuklularının ön planda yer almasının nedenleri nelerdir?  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Haçlı Seferleri’ne karşı İslam dünyasının savunulmasında Türkiye Selçuklularının ön planda yer almasının nedenleri nelerdir?

Soru:Haçlı Seferleri’ne karşı İslam dünyasının savunulmasında Türkiye Selçuklularının ön planda yer almasının nedenleri nelerdir?

  • Cevap: Hem İslam hem de Hristiyan dünyası için çeşitli çatışmaların ve yok oluşların yaşandığı görülmüştür. Haçlı Seferleri’ne karşı doğuda haçlıların ilk mücadele ettikleri devlet Türkiye Selçuklu Devleti olmuştur. Çünkü, Bizans ile sınır olan ve ilk olarak karşısında Türkleri gören Bizanslılar, ilk olarak Türkiye Selçukluları ile mücadele etmişlerdir.

10. Sınıf Meb Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 28 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!