Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Devletler arasında geçmişten günümüze taşınan sorunlar nelerden kaynaklanır ve bu sorunların günümüz ilişkilerine yansıması neler olabilir?

Devletler arasında geçmişten günümüze taşınan sorunlar nelerden kaynaklanır ve bu sorunların günümüz ilişkilerine yansıması neler olabilir?  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Devletler arasında geçmişten günümüze taşınan sorunlar nelerden kaynaklanır ve bu sorunların günümüz ilişkilerine yansıması neler olabilir? 

Soru: Devletler arasında geçmişten günümüze taşınan sorunlar nelerden kaynaklanır ve bu sorunların günümüz ilişkilerine yansıması neler olabilir?

  • Cevap: Devletler arası problemlerin çoğu geçmişte kaynaklanan problemlere dayanmaktadır. Bu problemler günümüze yansıması büyük ölçütte olmasa da ufak etkileri bulunmaktadır. Mesela İngiltere ve Türkiye arasında bir problem çıktığını varsayalım. Bu problem tartışılırken araya Arabistanlı Lawrence girebilir. Arabistanlı Lawrence Türkiye ve İngiltere arasında 1. Dünya Savaşı‘nda, Hicaz Yemen cephesini kaybetmemizin asıl nedenidir.

12. Sınıf Meb Yayınları T.C İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 254 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!