Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Devlet başkanlarının ziyaretleri, ülkeler arasında ne gibi siyasi, kültürel ve askerî sonuçlar meydana getirir? Tartışınız.

Devlet başkanlarının ziyaretleri, ülkeler arasında ne gibi siyasi, kültürel ve askerî sonuçlar meydana getirir? Tartışınız.  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Devlet başkanlarının ziyaretleri, ülkeler arasında ne gibi siyasi, kültürel ve askerî sonuçlar meydana getirir? Tartışınız.

Soru: Devlet başkanlarının ziyaretleri, ülkeler arasında ne gibi siyasi, kültürel ve askerî sonuçlar meydana getirir? Tartışınız.

  • Cevap: Devletler, çeşitli sebeplerle bazı makamlarca birbirlerini ziyaret ederler. Devlet başkanlarının ziyaretleri, üst düzey ziyaretler olarak üst düzey güvenlikler gerektirir. Devlet başkanları devlet ziyaretlerinde yanlarında heyetlerle yer alırlar. Bu heyetlerde ekonomik, siyasi, kültürel ve askeri anlamda yetkili kişiler de bulunmaktadır. Devlet başkanlarının ziyaretleri sırasında yanlarındaki heyetlerde bulunan isimlerin, ziyaret edilen devletlerdeki meslektaşları ile görüşmeleri siyasi, sosyal, askeri, ticari olarak anlaşmaların yapılması için faydalı olmaktadır. Özellikle iş adamlarının girişimcilikleri sayesinde karşılıklı yatırım faaliyetleri de gerçekleştirilebilir. Bu bakımdan devlet başkanlarının devlet ziyaretleri kalkınma ve gelişme için çok önemlidir.

12. Sınıf Meb Yayınları T.C İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 142 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!