Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Tarih Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 64

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 64 Cevapları Tuna Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Tarih Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 64

OKUYALIM

Roma’da Ticaret

Tüm imparatorluk ülkeleri içinde serbestçe ticaret yapılmaktaydı. (…) Her yerde limanlar kuruldu, mevcut limanlar geliştirildi, deniz yolları artık korsanlardan temizlenmişti. İtalya’da yapılan çömlekler Anadolu’ya, Filistin’e, Kıbrıs’a, Mısır’a, Kuzey Afrika’ya, İspanya’ya taşındı. Fransa’daki imalathanelerde yapılan mallar İspanya, İtalya, Sicilya, Kuzey Afrika ve Mısır’a ulaştı.

İmparatorluk, kendine yeterli olmakla birlikte kapalı bir ekonomi değildi. Kuzeyin barbarları imparatorluğa köle, kehribar, kürk ve diğer malzemeleri sağlıyorlardı. (…) Karadeniz limanlarından yayılan ticaret yolları benzeri malları, Güney Rusya bozkırlarından onların ötesindeki orman kuşağına kadar uzanan topraklara dağıttı.

Yukarıdaki metinden yararlanarak Roma İmparatorluğumun ekonomik yapısı ile ilgili hangi çıkarımlarda bulunabilirsiniz?

  • Cevap: Ticaretin gelişmesi için her yerde limanlar kurulmuş, geniş bir deniz ağı inşa edilmiştir. Böylece İtalya’da yapılan çömlekler Anadolu’ya, Filistin’e, Kıbrıs’a, Mısır’a, Kuzey Afrika’ya, İspanya’ya taşınıp Fransa’daki imalathanelerde yapılan mallar İspanya, İtalya, Sicilya, Kuzey Afrika ve Mısır’a ulaştırıldı. Ayrıca diğer bütün uygarlıklardan bir çok farklı mal alınmış kendi ürettiklerini de onlara satmışlardır. Tam bir Dünya Ticaret Örgütü gibi çalışmıştır.

9. Sınıf Tarih Tuna Matbaacılık Ders Kitabı Sayfa 64 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!