Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Tarih Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 141

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 141 Cevapları Tuna Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Tarih Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 141

Hz. Muhammed peygamberliğinin ilk dönemlerinde hangi tehlikeler ve zorluklarla karşılaşmış olabilir? Neden?

  • Cevap:

Hz. Muhammed (s.a.v) daha küçük yaşta yetim kalmıştır. Babası ölmüştür. Daha sonra da küçük yaşlarda annesini de kaybetmiştir. Hayatı bundan dolayı çok zor geçmiştir.
Hz. Muhammed, amcasının yanında kalmaya başlayınca, ticarete atılmıştır. Ticaret yaparak geçimini sürdürmektedir. Bu dönemde de birçok zorluklar içerisinde kalmıştır.
Kendisine peygamberlik gelince, halkın büyük bir kısmı bu durumu kabul etmemiştir. Kendisine tuzaklar yapmış, taşlamışlar, yollarına dikenler sermiştir.
Ancak Hz. Muhammed, davasından vazgeçmemiş ve sabretmiştir. Hz. Muhammed’in tüm oğulları kendisinden önce vefat etmiştir. Bunun acısını çekmiştir.
Hz. Fatıma (a.s), hariç diğer tüm çocukları, peygamberimizden önce hayatını kaybetmiştir. Amcalarından Ebu Leheb kendisine büyük düşmanlık yapmış ve dışlamıştır.
Hz. Muhammed, davası yolunda birçok savaşa katılmış, arkadaşını, can yoldaşlarını kaybetmiştir. Onun hayatı acılarla doludur.

9. Sınıf Tarih Tuna Matbaacılık Ders Kitabı Sayfa 141 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap