Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

8. Sınıf İnkılap Tarihi Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 77

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 77 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 77

TBMM’nin, üyeleri milletvekillerinden oluşan İstiklal Mahkemelerini kurması meclisin hangi yetkiyi kullandığını gösterir? Söyleyiniz.

  • Cevap: Yargı gücünü kullandığı söylenebilir. Çünkü istiklal mahkemeleri yargının bir koludur. Ayrıca da bu yargıları uyguladığı için yasama gücünü de kullandığını söyleyebiliriz.

Anadolu Ajansı’nda çalışan bir gazeteci olduğunuzu varsayalım. İngiliz uçaklarıyla halka dağıtılan fetvanın bazı kesimlerde ortaya çıkardığı olumsuz etkilerini gidermek, halka doğru bilgi aktarmak amacıyla manşeti ve alt başlığı içeren bir gazete sayfası tasarlayınız.

  • Cevap: Ey Anadolu Halkı,
  • Sizler mutluluğun ve refahın en iyisine layıksınız. Sizleri işgal etmek isteyen İngilizler Mustafa Kemal’i yani size hizmet için bağımsızlığınız için canını ortaya koyan milli kahramanımızı kötüleyecek yalan iftiralar atıyorlar. Siz siz olun böyle oyunlara gelmeden millet aşkı ile Mustafa Kemal’in yanında durun. Hep beraber özgürlüğe…

8. Sınıf Meb Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 77 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!