Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

8. Sınıf İnkılap Tarihi Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 40

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 40 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 40

Mustafa Kemal, I. Dünya Savaşı öncesinde Avrupa’daki devletler arası rekabeti değerlendirerek çıkabilecek bir savaşı Almanların kaybedeceğini söylemişti. Alman ordularının Batı ve Doğu Avrupa’dan geri çekilmesini ve kuvvet dengesini asker kişiliğiyle iyi değerlendiren Mustafa Kemal “Alman kuvvetleriyle beraber olanlar yenilecektir. Fransa’da katıldığım son manevralardan hatırımda kaldığına göre Fransız ordusunun büyük toplantı yeri güneydedir. Paris üzerine yürümekte olan Alman ordularına karşı hücum beklenebilir…” (Ünsal Yavuz, Atatürk İmparatorluktan Milli Devlete, s.33)

Mustafa Kemal’in I. Dünya Savaşı öncesinde yaptığı bu konuşma onun hangi kişilik özelliğini yansıtmaktadır? Söyleyiniz.

  • Cevap: Mustafa Kemal’in I. Dünya Savaşı öncesinde yaptığı bu konuşma onun askeri dehasını ve ileri görüşlülük özelliğini yansıtmaktadır.

Aşağıdaki devlet başkanlarına ait konuşmaların hangi ülkelere ait olduğunu boşluklara yazınız.

  • Cevap:

8. Sınıf Meb Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 40 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!