Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 84

8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Sayfa 84 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 84

Etkinlik 3: Güney Cephesi

Kemal Öğretmen, öğrencilere Güney Cephesi’nde adını duyuran kahramanların isimlerini verir ve onlara kahramanların hangi şehirlerde mücadele ettiklerini sorar. Öğrencilerde bu kahramanlara ait görselleri göstererek cevap verirler.

Siz de aşağıdaki şehirlerle Millî Mücadele kahramanlarını eşleştiriniz.

1. Millî Mücadele Dönemi’nde gösterdikleri direniş ve fedakârlıklar sebebiyle TBMM tarafından aşağıdaki şehirlere verilen unvanları yazınız.

  • Cevap:

2. Güney Cephesi’nde Millî Mücadele’de yer alan yukarıdaki isimler dışında hangi kahramanlar vardır? İsimlerini araştırarak yazınız.

  • Cevap:

RIDVAN HOCA

Yine Fransızlar’ın Ermeniler’le işbirliği yaparak Maraş’ı sömürge haline getirmek istemesi burada da halkın direnişe geçmesine neden oldu.  Maraş kalesinde asılı Türk bayrağının indirilerek yerine Fransız bayrağının çekilmesi üzerine Ulucamii İmamı Rıdvan Hoca “Kalelerinde hür bayrağı dalgalanmayan, esir bir memlekette cuma namazı kılınmaz.” diyerek halkı coşturdu. Halk kaleye asılı Fransız bayrağını indirerek yerine Türk bayrağını çekti.

8. Sınıf Meb Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Çalışma Kitabı Sayfa 84 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!