Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 72

8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Sayfa 72 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 72

Etkinlik 38: Sevr Antlaşması’na Karşı Tepkiler

Aşağıdaki adı geçen öğrenciler Sevr Antlaşması ile ilgili konuşmaktadır. Öğrencilerin verdiği bilgilerden doğru olanların başına “D“ yanlış olanların başına “Y” yazınız.

  • Cevap:

(Y) Çetin: Sevr Antlaşması, yürürlükte olan son barış antlaşmasıdır.
(Y) Sema: İtilaf Devletlerine boyun eğen İstanbul Hükûmeti tarafından imzalanan bu antlaşma, Türk halkı tarafından sevinçle karşılandı.
(D) Aysun: Anadolu halkı Sevr Antlaşması’na en güzel cevabı Millî Mücadele ile vermiştir. Millî Mücadele’nin başarıyla sonuçlanması, bu antlaşmayı geçersiz kılmıştır.
(D) Aslı: Kanun-ı Esasi’ye göre uluslararası antlaşmaların Mebusan Meclisinde onaylanması gerekiyordu. Mebusan Meclisi dağıtıldığı için bu antlaşmayı onaylayacak bir meclis yoktu.
(D) Metin: BMM, bu antlaşmayı tanımamış ve antlaşmayı onaylayanlar ile imzalayanları vatan haini kabul etmiştir.

8. Sınıf Meb Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Çalışma Kitabı Sayfa 72 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!