Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 17

8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Sayfa 17 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 17

Mustafa Kemal’in Çocukluk ve Öğrenim Hayatı

Etkinlik 5: Mustafa Kemal ve Selanik

Osmanlı Devleti’nin Rumeli’deki gelişmiş şehirlerinden birisi olan Selanik, işlek bir limana sahipti. Şehrin Avrupa’yla olan demir yolu bağlantısı, şehirde ticari ve ekonomik hayatı canlandırmıştı. Selanik’te resmî vilayet gazetesi, birçok dilde yayımlanmaktaydı. Ayrıca şehirde Avrupa’da çeşitli dillerde basılan gazete, dergi ve kitapları da takip etme imkânı bulunmaktaydı. Selanik’te Türk, Rum, Sırp, Yunan, Bulgar ve Yahudi gibi farklı etnik ve dinî kökenlerden gelen topluluklar birlikte yaşamaktaydı. Şehrin bu çok uluslu yapısı, zengin bir kültürel ortamın oluşmasını da beraberinde getirmekteydi. Bu ortam; Mustafa Kemal’in farklı düşünce ve inançlara karşı saygılı olmasında, demokratik bir kişilik kazanmasında etkili olmuştur.

“Selanik şehrinin hangi özellikleri Mustafa Kemal’in yetişmesinde ve fikir dünyasının gelişmesinde etkili olmuştur?” sorusuna yanıt arayan 8. sınıf öğrencisi Eren, yukarıdaki metinden hareketle çantasına doğru yanıt olarak hangi dosyaları koymalıdır?
Seçtiğiniz dosyalara ait harfleri çantadaki boş dairelerin içine yazınız.

  • Cevap:

8. Sınıf Meb Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Çalışma Kitabı Sayfa 17 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!