Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 50

“12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 50 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 50

ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME

Tablo A’daki ifadelerle Tablo B’deki kelime veya kelime gruplarını eşleştirerek doğru harfi Tablo A’daki boşluklara yazınız.

  • Cevap:

Aşağıdaki 2-6. soruları cevaplayınız.

2. Mustafa Kemal’in yetişmesini etkileyen sosyal ve kültürel koşullar nelerdir? Açıklayınız.

  • Cevap: Mustafa Kemal’in yetişmesini etkileyen sosyal ve kültürel koşullar, Osmanlı İmparatorluğu’ndaki modernleşme çabaları, Tanzimat ve Meşrutiyet dönemlerinin etkileri, yabancılaşma ve ulusal kimlik arayışı gibi faktörlerdir.

3. 20. yüzyılın başında Osmanlı ekonomisini etkileyen kurumları belirtiniz.

  • Cevap: 20. yüzyılın başında Osmanlı ekonomisini etkileyen kurumlar arasında kapitülasyonlar, dış borçlar ve Maliye Nazırlığı gibi ekonomik kurumlar yer almaktadır.

4. Osmanlı Devleti’nin I. Dünya Savaşı’na girmesinin sebepleri nelerdir? Belirtiniz.

  • Cevap: Osmanlı Devleti’nin I. Dünya Savaşı’na girmesinin sebepleri arasında itilaf devletleriyle savaşa girmek zorunda bırakılma, İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin savaş yanlısı politikaları ve stratejik coğrafi konumu yer almaktadır.

12. Sınıf Meb Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 50 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!