Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 193

“12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 193 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 193

Aşağıdaki haritalarda günümüzdeki Orta Doğu devletleri (Harita 5.3) ve kuruluşundan günümüze İsrail’in genişlemesi (Harita 5.4) verilmiştir.

KANIT SORGULAMA 3

Kanıt’tan yararlanarak soruyu cevaplayınız.

Bu dönemdeki çatışmalara ilişkin Yahudi önderlerden biri olan İsrail’in ilk Başbakanı Ben Gurion şu değerlendirmeyi yapmaktaydı: “Gerçek şuydu ki siyasal olarak saldırgan durumda olan biziz, onlar kendilerini savunuyorlar… Ülke onların, çünkü orada yaşıyorlar. Oysa biz buraya gelmek ve yerleşmek istiyoruz ve onlara göre hâl-i hazırda dışında bulunduğumuz ülkelerini ellerinden almak istiyoruz. Bu ayaklanma, Filistinlilerin, ana vatanlarının Yahudiler tarafından gasp edilmesi olarak gördükleri şeye karşı aktif bir direnişidir. Ve. Terörizmin ötesinde bir harekettir.” Elbette Arapların topraklarını Siyonistlere açmamalarını ahlaki bulmayanlara karşı Siyonist olmayan herkes, Bavyera’daki insanları boşaltıp orada bir Yahudi devleti kurmanın neden daha uygun bir çözüm olamayacağını, ya da haklılık konusunda bu kadar çok ahlak dersi veren ABD’nin neden bu planı Massachusetts [Masaçuses] ya da New York’ta uygulamadığını merak etmiştir.

SORU

Yahudi göçlerini uluslararası hukuk ve insani değerler açısından değerlendiriniz.

  • Cevap: Yahudi göçleri, bölgede toprak hakları ve uluslararası hukuki meşruiyet konularını karmaşık hale getirmiştir. İnsani değerler açısından, bölgedeki yerel halkın direnişi ve yeni göçmenler arasındaki çatışma, karşılıklı anlayış ve uzlaşıma ulaşmayı zorlaştırmış, uzun süreli bir çatışma ve insan hakları ihlallerine yol açmıştır.

12. Sınıf Meb Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 193 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!