Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Uygarlıkların elverişli coğrafi özelliklere sahip bölgelerde ortaya çıkıp geliştiğini gösteren örnekler vermeye çalışınız.

Uygarlıkların elverişli coğrafi özelliklere sahip bölgelerde ortaya çıkıp geliştiğini gösteren örnekler vermeye çalışınız. Cevapları Tuna Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Uygarlıkların elverişli coğrafi özelliklere sahip bölgelerde ortaya çıkıp geliştiğini gösteren örnekler vermeye çalışınız.

Soru : Uygarlıkların elverişli coğrafi özelliklere sahip bölgelerde ortaya çıkıp geliştiğini gösteren örnekler vermeye çalışınız.

  • Cevap: Uygarlıkların ortaya çıkması, insanların tarımsal olmayan işlerde uzmanlaşmasını ve bu sayede üretimin, ticaretin, nüfusun ve toplumsal tabakalaşmanın artmasını sağlayan bazı tarımsal yerleşimlerin sürekli olarak yemek fazlası üretme becerisine bağlıydı. İlk uygarlıklar coğrafyanın yoğun tarım faaliyetine elverişli olduğu konumlarda bulunuyordu. Örnek olarak Mezopotamya coğrafi özellikler açısından uygun bir yerdir ve pek çok uygarlık burada doğmuş ve gelişmiştir.

9. Sınıf Tarih Tuna Matbaacılık Ders Kitabı Sayfa 29 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap