Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Türkler, Orta Asya’dan nerelere göç etmiştir?

Türkler, Orta Asya’dan nerelere göç etmiştir? ‘a ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Türkler, Orta Asya’dan nerelere göç etmiştir?

Türkler, Orta Asya’dan nerelere göç etmiştir?

  • Cevap: Türklerin anayurdu olarak bilinen coğrafya Orta Asya topraklarıdır. Bu topraklar üzerinde uzun süre yaşayan ve yaşamaya da devam eden Türkler, Çinlilerin ve Moğolların baskısı altında bulunmuşlardır. Çinliler ile Moğollarla mücadele halinde olan Türkler son olarak Moğol istilalarından kurtulmak için batıya, doğuya ve kuzeye, güneye doğru göç etmeye başlamışlardır. Anadolu’ya göçler de bu şekilde başlamıştır.Türkler Orta Asya’dan batıya doğru Anadolu üzerine göç etmeye başlamışlardır. İran coğrafyasına yerleşmişlerdir. Rusya açıklarında göç etmeye başlamışlardır. Türkler günümüzde Orta Asya topraklarında yaşamaya devam etmektedir. Orta Asya siyasi olarak Rus tahakkümü altında bulunmaktadır.

9. Sınıf Meb Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 90 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!