Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Türkiye’de 1960’lardan itibaren giderek artan iç göçlerin topluma etkileri nelerdir? Açıklayınız.

Türkiye’de 1960’lardan itibaren giderek artan iç göçlerin topluma etkileri nelerdir? Açıklayınız.  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Türkiye’de 1960’lardan itibaren giderek artan iç göçlerin topluma etkileri nelerdir? Açıklayınız.

Soru: Türkiye’de 1960’lardan itibaren giderek artan iç göçlerin topluma etkileri nelerdir? Açıklayınız.

  • Cevap: Ülkedeki iç göçlerin artmasıyla beraber ülkede dengesiz bir nüfus dağılışı oluşmaya başlar ve Batı’nın nüfusu Doğu’nun nüfusunu önemli ölçüde geçmeye başlar. Ayrıca iç göçlerle beraber bazı şehirlerin nüfusu aşırı kalabalıklaşabilir ve bunun sonucunda o şehirlerde işsizlikler artabiliyor. Özellikle göç veren bölgelerdeki tarım alanları kullanılmamaya başlar ve boş kalır. Nüfusu artan şehirlerde sağlık ve eğitim hizmetleri artık yetersiz kalmaya başlar. Doğu’da azalan nüfusla beraber kırsal kesimler büyük oranda boş kalmaya başlar. Batı’da ise artan nüfusla beraber çarpık kentleşme oluşmaya başlar.

12. Sınıf Meb Yayınları T.C İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 222 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!