Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Tevhid-i Tedrisat (Öğretim Birliği) Kanunu’nun getirdiği kazançlar nelerdir?

Tevhid-i Tedrisat (Öğretim Birliği) Kanunu’nun getirdiği kazançlar nelerdir?  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Tevhid-i Tedrisat (Öğretim Birliği) Kanunu’nun getirdiği kazançlar nelerdir?

Soru: Tevhid-i Tedrisat (Öğretim Birliği) Kanunu’nun getirdiği kazançlar nelerdir?

  • Cevap: Cumhuriyetin ilan edilmesinden sonra birçok alanda devrimler yapılmıştır. Tevhid-i Tedrisat Kanunu’nun çıkarılması da modern ve çağdaş bir Türkiye amacıyla gerçekleştirilen faaliyetler arasında yer almaktadır. Tevhid-i Tedrisat Kanunu laiklik kapsamında çalışan bir kanun olmuştur. Tevhid-i Tedrisat Kanunu, eğitim ve öğretimin birleştirilmesi, karma eğitimin gerçekleştirilmesi, medreselerin kapatılması, laik, çağdaş ve modern bir eğitim ve öğretim anlayışının yerleşik hale gelmesi gibi kazançlar da getirmiştir. Öğretim birliğinin sağlanması akıl ve bilimin önderliğinde eğitimin gerçekleştirilmesi temelini de oluşturmuştur. Azınlık okullarında da Türkçe, tarih ve coğrafya derslerinde de Türk öğretmenler görev almaya başlamıştır. En önemli kazanımlardan biri de budur.

12. Sınıf Meb Yayınları T.C İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 134 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!