Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Terörle mücadele kapsamında ne gibi tedbirler alınabilir?

Terörle mücadele kapsamında ne gibi tedbirler alınabilir?  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Terörle mücadele kapsamında ne gibi tedbirler alınabilir?

Soru: Terörle mücadele kapsamında ne gibi tedbirler alınabilir?

  • Cevap: Terörün sadece bir çeşidi olmadığı gibi bu insanlık dışı gerçekle mücadelede ve alınması gerekilen tedbirlerde uygulanabilecek bir sürü yöntem vardır. Terör sadece fiziki bir saldırı olmadığı gibi aynı zamanda psikolojik, ekonomik, sosyal ve kültürel bir çatışmadır. Bu çatışmanı her türlü alnını okullarda öğrencilerle paylaşmak ve bilgilendirmek, bu mücadele de karşısında alacağımız her önlemi güçlendirir. Terörizmle karşı hukuki yaptırımların çoğalması gerekli yasaların çıkarılması bu mücadelenin siyasal ve hukuki ayağını oluşturur. Savunma alanlarında gerekli bütçelerin ayrılması, fiziki saldırıları olabildiğince aza indirmeyi sağlayabilir. Müttefik olan ülkelerle ilişkilerin geliştirilmesi ve dayanışmanın en efektif biçimde kullanılması bu mücadeledeki gücümüzü arttırıp bu ayıbı uluslar arası düzeye taşımamıza yardım eder.

12. Sınıf Meb Yayınları T.C İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 235 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!