Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Tarih öğretmenin gerekliliği ve faydaları ile ilgili düşüncelerimiz neledir?

Tarih öğretmenin gerekliliği ve faydaları ile ilgili düşüncelerimiz neledir? Cevapları Tuna Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Tarih öğretmenin gerekliliği ve faydaları ile ilgili düşüncelerimiz neledir?

Soru : Tarih öğretmenin gerekliliği ve faydaları ile ilgili düşüncelerimiz neledir?

  • Cevap: Milletlerarası ilişkileri aydınlatır ve bunların düzenlenmesine yardımcı olur. Devletlerarası anlaşmazlıkların barış yolu ile çözümlenmesine katkıda bulunu. Günümüz yöneticilerine devlet yönetimi konusunda yol gösterir. Vatan ve millet sevgisini artırır. Milli birlik ve bütünlük duygusunun gelişmesine katkıda bulunur. İnsanların muhakemelerinin ve düşüncelerinin gelişmesine katkıda bulunur. Milletlerin siyasal, bilimsel, ekonomik ve kültürel alanlarda birbirleriyle yaptıkları yarışları anlatarak dersler verir. Bu yüzden tarih öğrenmek gerekmektedir.

    Tarih, devletlerin ulusal bilinç oluşturmak için kullandıkları en önemli araçlardan biridir. Tarihin bu amaçla kullanımı modern toplumlarda olduğu gibi kabile toplumlarında da görülmektedir. Kabilenin geçmişte taraf olduğu savaşlarda elde ettiği başarılar, nesilden nesile nakledilerek kabile kimliğini güçlendiren bir araç olarak kullanılmıştır.

9. Sınıf Tarih Tuna Matbaacılık Ders Kitabı Sayfa 15 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!