Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Siyasi krizler ekonomik krizleri nasıl başlatır?

Siyasi krizler ekonomik krizleri nasıl başlatır?  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Siyasi krizler ekonomik krizleri nasıl başlatır?

Soru: Siyasi krizler ekonomik krizleri nasıl başlatır?

  • Cevap: Bir ülkenin düzeni siyasi istikrarındaki başarısıyla doğru orantılıdır. Düzgün siyasi politikaların uygulanması ve benimsenmesi diğer alandaki başarıları beraberinde getirir. Eğer bu siyasal düzen sağlanamazsa ekonomik, sosyal ve kültürel her alanda problemler boy göstermeye başlayabilir. Ekonomi öncelikli olmakla birlikte, çeşitli problemler şiddetle yaşanır. Siyasi düzlemdeki basit bir çatışma büyük ekonomik krizlerin oluşmasına sebep olacak kıvılcıma neden olabilir. Yanlış bir politikanın izlenmesi büyük sorunlara yol açarken bu sorunların çözümü gene siyasal stratejilerle elde edilir. Bu gibi sorunlar ortaya çıkmadan ülkenin yöneticileri siyasal ayağı sağlam tutarsa bu sorunların gerçekleşme olasılığı başından düşürülür. Siyasi krizlerin ekonomik krizleri başlattığı bir gerçek olup bunun dışında bir sürü şey ekonomik krizlere neden olabilir.

12. Sınıf Meb Yayınları T.C İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 227 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!