Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Köyden kente yapılan yoğun göçler, kent yaşamında neleri değiştirebilir?

Köyden kente yapılan yoğun göçler, kent yaşamında neleri değiştirebilir?  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Köyden kente yapılan yoğun göçler, kent yaşamında neleri değiştirebilir?

Soru: Köyden kente yapılan yoğun göçler, kent yaşamında neleri değiştirebilir?

  • Cevap: Köylerden kente doğru yaşanan yoğun bir göç durumunda köylerdeki tarım üretiminin azalması beklenebilir. Tarım üretimi azalacağı gibi köylerde oluşacak işçi eksiği yüzünden hayvancılık sektöründe de azalmalar görülebilir. Öbür taraftan göç aldıkça kalabalıklaşan bölgelerde ise yoğun nüfustan dolayı çarpık kentleşme ve gecekondu oluşumları baş gösterebilir. Ayrıca kentlerde nüfusun kontrolsüz artışı kentte halka sağlık, eğitim, ulaşım gibi alanlarda verilen hizmetlerin yetersiz kalmasına sonuç olabilir. Tüm bu sorunların yanında hızlı nüfus artışı görülen kentlerde suç oranlarının artması ve halihazırda bulunan altyapıların o kadar insanı desteklemeyecek kadar yetersiz kalması sorun yaratabilir. Köyden kente doğru yaşanan göçler yüzünde dengesiz hale gelen köy- kent nüfusları yüzünden oluşan kültürel ve sosyal gerginlik kentte kısıtlı imkanlarla yaşayan toplumda büyük bir etkiye ve halkın genelinde kutuplaşmaya yol açabilir.

12. Sınıf Meb Yayınları T.C İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 213 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!