Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

I. Süleyman Döneminde Osmanlı Devletinin gücünün zirvesine çıkmasının nedenleri nelerdir?

I. Süleyman Döneminde Osmanlı Devletinin gücünün zirvesine çıkmasının nedenleri nelerdir?  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

I. Süleyman Döneminde Osmanlı Devletinin gücünün zirvesine çıkmasının nedenleri nelerdir?

Soru: I. Süleyman Döneminde Osmanlı Devletinin gücünün zirvesine çıkmasının nedenleri nelerdir?

  • Cevap: Süleyman tek erkek çocuk olduğu için taht kavgasına girmemiştir. Babası Yavuz Sultan Selim; Doğuda Safevi tehlikesini ortadan kaldırmış,Mısır’ı fethederek Osmanlı hazinesini ağzına kadar doldurmuştur.Memlük Devleti’ni kendine bağlayarak Osmanlının güneyini güvence altına almıştır.Avrupa Seferleri için zorunlu olacak donanmanın alt yapısını hazırlamıştır. Osmanlı’da en muazzam kanunları o çıkarmıştır,ve herkese adil olarak uygulamıştır. Saltanat sürdüğü 46 yılın 10 yılını seferlerde geçirmiş ( 13 kez) iyi bir komutandır . Eğitime ,bilime , bilim adamlarına değer vermiştir.

10. Sınıf Meb Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 122 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!