Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Haçlı Seferleri’nde ortak hedef olan Kudüs’ün tüm semavi dinler için kutsal kabul edilmesinin sebepleri neler olabilir?

Haçlı Seferleri’nde ortak hedef olan Kudüs’ün tüm semavi dinler için kutsal kabul edilmesinin sebepleri neler olabilir?  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Haçlı Seferleri’nde ortak hedef olan Kudüs’ün tüm semavi dinler için kutsal kabul edilmesinin sebepleri neler olabilir?

Soru: Haçlı Seferleri’nde ortak hedef olan Kudüs’ün tüm semavi dinler için kutsal kabul edilmesinin sebepleri neler olabilir?

  • Cevap: Kudüs Filistin ve İsrail’in ortasındadır. Semavi dinler Hz. İbrahim’in soyundan gelen peygamberlere verilen dinler olarak kabul edilir. Kudüs Yahudiler için tarihte kurulan İsrail Devletinin başkentidir. Musevilik dinin doğduğu yerdir. Kutsal Süleyman tapınağının olduğu yerdir. Kudüs Hristiyanlar için Hz. İsa’nın doğduğu ve çarmıha gerildiği yer olduğu için kutsaldır. Hristiyanların hac bölgelerinde biri buradadır. Kudüs Müslümanlar için kutsaldır. peygamberimiz Hz. Muhammed Mescidi Aksa’dan Mirac’a çıkmıştır. Müslümanların ilk Kıblesidir

10. Sınıf Meb Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 32 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!