Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Fırat Kalkanı Operasyonu yapılmasaydı Türkiye hangi olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirdi?

Fırat Kalkanı Operasyonu yapılmasaydı Türkiye hangi olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirdi?  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

 Fırat Kalkanı Operasyonu yapılmasaydı Türkiye hangi olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirdi?

Soru: Fırat Kalkanı Operasyonu yapılmasaydı Türkiye hangi olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirdi?

  • Cevap: Fırat Kalkanı Operasyonu, Türkiye tarafından Suriye toprakları üzerinde gerçekleştirilen Türkiye’de ve Suriye’de huzuru korumak için 24 Ağustos 2016’da gerçekleştirilen bir operasyondur. Eğer operasyon gerçekleştirilmeseydi, Amerika Birleşik Devletleri tarafından silahlandırılan PKK terör örgütünün Suriye’de aktiflik gösteren kolu olan PYD, Türkiye’nin Güneydoğu sınırında terörizm faaliyetlerinde bulunacaklardı. Hatta yeterli destek verilseydi, Suriye’nin kuzey bölgesi ve Türkiye’nin güneydoğu bölgesini sınırları olarak kabul eden özerk bir devlet kurulabilirdi.

12. Sınıf Meb Yayınları T.C İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 252 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!