Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Ermeni terör örgütü ASALA’nın kurulma amacı nedir? Açıklayınız.

Ermeni terör örgütü ASALA’nın kurulma amacı nedir? Açıklayınız. Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Ermeni terör örgütü ASALA’nın kurulma amacı nedir? Açıklayınız.

Soru: Ermeni terör örgütü ASALA’nın kurulma amacı nedir? Açıklayınız.

  • Cevap: Bu Ermeni terör örgütünün temel amacı Ermeni ilkesinin tüm dünya kamuoyuna tanıtılmasıdır. Ayrıca bu örgütün bir diğer amacı da yurt dışındaki Ermenilerin milliyetçi duygularını canlandırmak ve yükseltmektir. Yani bu örgütün asıl amacı Ermeni ırkını dünyaya tanıtmak denebilir. Sırf bu faaliyeti gerçekleştirmek için birçok suç işlemişlerdir ve pek çok kişinin ölümünden sorumludurlar. Örgütün tek amacı milliyetçilik duygusudur ve bu duyguyu da tüm Ermenilere yayma istekleridir. Bunun için sadece Ermenistan’daki değil, yurt dışındaki Ermenilerin de milliyetçilik duygularını geliştirmeye çalışmışlardır.

12. Sınıf Meb Yayınları T.C İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 222 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!