Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Ermeni Meselesi’nde Türkiye ve Ermenistan’ın tarih komisyonu kurulması teklifine yaklaşımları sorun hakkında nasıl bir fikir vermektedir?

Ermeni Meselesi’nde Türkiye ve Ermenistan’ın tarih komisyonu kurulması teklifine yaklaşımları sorun hakkında nasıl bir fikir vermektedir?  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Ermeni Meselesi’nde Türkiye ve Ermenistan’ın tarih komisyonu kurulması teklifine yaklaşımları sorun hakkında nasıl bir fikir vermektedir?

Soru:Ermeni Meselesi’nde Türkiye ve Ermenistan’ın tarih komisyonu kurulması teklifine yaklaşımları sorun hakkında nasıl bir fikir vermektedir?

  • Cevap: Ermeni Meselesi Türkiye için Ermenistan’ın aksine artık siyasal bir mesele olmaktan çıkmış, tarihsel bir sorun haline dönmüştür. Türkiye bu yüzden sorunun çözülmesi ve gerçeklerin ortaya çıkarılması için bir tarih komisyonunun kurulmasını, tarihi belge ve verilerin objektif bir kurul tarafından incelenmesini daha uygun bulmaktadır. Ermenistan ise soruna hala siyasi bir mesele olarak yaklaşmakta, objektif olarak değerlendirilmeyen bu sorunu uluslararası ilişkilerinde ve çeşitli platformlarda koz olarak kullanmaktadır. Bu yüzden Ermenistan, Ermeni Meselesi’nin çözülmesi için bir tarih komisyonunun kurulmasını uygun bulmazken Türkiye böyle bir oluşumu desteklemektedir.

12. Sınıf Meb Yayınları T.C İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 212 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!